Pozor, boty! Pochodem vchod!

Kdekdo si může myslet, že taková 700ti kilometrová cesta je plná lapálií. A to jistě je. Málokoho by ale napadlo, že první z nich mě čeká ještě před odjezdem. Ušila jsem si na sebe totiž bič - ulovit boty! Moc ráda bych teď řekla, že jsem už od přírody pragmatický střelec a tak mi jejich vybírání zabralo asi tak pět minut. Jenže... Bohužel... Jsem nerozhodná ryba, která vydrží i u automatu na sušenky vystát ďolík. A navíc taková věc není vůbec jednoduchá! Potřebovala jsem totiž sehnat boty, co si se mnou prožijí minimálně měsíc intenzivního vztahu! A tak ačkoli mi rozum napovídal, že ty černé vysoké bufy ve stylu alá všechen vkus světa je tytam, by mohly být na CESTU docela fajn, moje srdce tajně toužilo po duhových ťapkách za nekřesťanskou cenu.

Můj hon na boty trval nakonec ještě o něco déle než jsem očekávala a tak mám vážné podezření, že tenhle maratón tour de sport vydržel můj Míša vlastně jen díky hot dogu, kterým jsem mu zaplácla nejen žaludek, ale i pusu! Nutno podotknout, že tuhle chytrou fintu jsem okoulala právě od něj ve chvílích, kdy jako lék proti mým hladovým záchvatům začal nosit po kapsách čokoládu. Nu co - s plným žaludkem je prostě všechno stravitelnější! A světe, div se! Zabralo to i tentokrát! Zhruba uprostřed vuřtové eufórie jsem je uviděla. Stály tam - v dětském oddělení, duhovky, nad nimi ještě duhovější nápis "výprodej" a já hned věděla, že společně nám bude fajn (nu, jiná možnost neexistuje!)

A tak ačkoli netuším, jestli mají moje boty správnou velikost podrážky, ergonomický tvar a ideální držení paty, vím, že jsou to prostě a jednoduše moje DUHOVKY, že svět kolem nás bude ještě o něco barevnější a moje peněženka ušetřila pár tisíc. Mít totiž nohu velikosti Popelky se vyplácí - výprodeje jsou pak Vaše. A tak brzy vyrážíme na další dlouhou CESTU, tentokrát za batohem. Zdá se mi, že tyhle přípravy jsou vlastně možná tím nejlepším tréninkem na Camino. Míša už teď zjišťuje, kde sežene něco k snědku. Inu, pro jistotu asi přibalím do svých kapes pár ořechů, jsou prý dobré na nervy. :)